TÄNASED JA HOMSED HAMBAJUUBILARID

Oma hammastega ühest sajani!

TÄISVÄÄRTUSLIK ELU OMA HAMMASTEGA SAJANI?

Jah, see on võimalik,
alustada pole kunagi hilja!

Hammaste hoidmine ja säilitamine läbi aastakümnete tagab eakana täisväärtusliku nauditava elu. Tänased lapselapsed on tulevikus kellegi vanaemad ja vanaisad, tulevased hambajuubilarid. Ja olenemata vanusest, me kõik vajame alati lõbusaid piirideta koosolemise hetki, mis panevad veel aastaid hiljemgi laialt naeratama.

Näitame hambaid!
Kõige paremas mõttes.

Siin fotodel kohtuvad kaks elurõõmsat põlvkonda. Mis neid ühendab?

Hambatühimik või valutav hammas tekitavad tavaliselt tuska ega kutsu pildile…

Ilmselt saad isegi aru, et meie hambamodellid naeratavad ebaeestlaslikult palju ja seda põhjusega.

Fotograaf: Laura Nestor.

Naljahambanurk

Hammaste kaotamine on koomiline vaatepilt, kuid igivanade proteesidega võib ette tulla liiga pööraseid üle võlli olukordi. Sa ilmselt ei tahaks päriselt selles olukorras olla…

Hambajuubilaride ajaloolised meenutused

Lapselaps Annmarii
17-aastane

Mu vampiirikihv oli küll väga armas, aga ilus naeratus on minu jaoks väga oluline. Ilmselt olen ma üks sajast, kellele tõesti meeldivad breketid. Need said kohe osaks minust ja ma ei tunnegi enam, et mul on suus raudtee. Võib juhtuda, et kui need lõpuks ära võetakse, tunnen end tükk aega „veidi paljana“. Mina hoolitsen iga päev oma breketite ja nemad minu tulevase sirge naeratuse eest!

Vanaema Ülle
62-aastane

„Oli 1960. aastate keskpaik. Istusin koolis arstikabineti ukse taga ja ootasin oma aega. Seest kostsid kummalised helid. Justkui käivitati Žigulid ja keegi kraapis naelaga mööda klaasi. Sekka lisaks klõpa-klõpa voki tallamist ning hädakisa. Kaaskannatajad ukse taga muutusid näost järjest valgemaks, kõikide silmist paistis hirm. Mis edasi sai, sellest puudub mälupilt! Kogu see õudus päädis paari metallplommiga! Kahjuks ei olnud see ühekordne kogemus!“

Vanaisa Olev
74-aastane

„Olen sõjajärgne laps. Kui sündisin, elasime esmalt muldpõrandaga majas, kõigest oli puudus. Sellisel ajal oli hammaste eest hoolitsemine kolmandajärguline. Pere peale oli heal juhul üks hambahari. Minu isal Oskaril olid valehambad juba siis, kui ta teisest maailmasõjast tagasi jõudis. Ja mis siin salata, sama juhtus ka minu hammastega, pidin hakkama suhteliselt noores eas proteese kandma. Lugusid kuivkemmergusse pillatud valehammastest ja mis nendega kõik edasi juhtus, ma parem rääkima ei hakka. Täna tunduvad sellised lood rohkem muinasjutuna.“

EELMISED HAMMASTE TERVISE KAMPAANIAD: